Jednokomorowy kontra dwukomorowy zlewozmywak granitowy – który będzie lepszy?

zlewozmywak granitowy jednokomorowy
Zlew granitowy to znakomita propozycja dla osób, które cenią sobie ponadprzeciętną trwałość oraz efektowny design. Sprawdzi się idealnie zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Zlewozmywaki tego rodzaju cieszą się aktualnie ogromną popularnością. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych modeli stalowych. Wielkim plusem jest fakt, że zlewy granitowe mogą przetrwać w perfekcyjnym stanie nawet kilkadziesiąt lat. Łatwo utrzymać je w czystości, gdyż na ich powierzchni nie tworzą się nieestetyczne zacieki.

Przed zakupem z pewnością staniemy przed dylematem: zlewozmywak jednokomorowy czy dwukomorowy. Jak podjąć odpowiednią decyzję?

Zalety i wady zlewu jednokomorowego

Coraz większa ilość osób decyduje się na zakup zlewu granitowego jednokomorowego. Jego najważniejszą zaletą jest oczywiście niewielki rozmiar. Tego typu zlewozmywak nie zajmuje dużej ilości przestrzeni, a więc świetnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Zaoszczędzone miejsce możemy wykorzystać w dowolny sposób. Na blacie możemy ustawić sprzęty AGD, czy też przygotowywać posiłki. W małych kuchniach każdy wolny skrawek blatu jest na wagę złota, szczególnie jeśli lubimy dużo gotować.

Zlewy jednokomorowe będą dobrym wyborem także dla osób, które posiadają zmywarkę. Duże zlewy są potrzebne głównie do zmywania dużej ilości naczyń. Jeśli jednak najczęściej korzystamy ze zmywarki, to taki zlewozmywak po prostu nie będzie nam potrzebny. Do umycia rąk, opłukania warzyw, czy też umycia kilku szklanek wystarczy nam jedna niewielka komora. Zlewozmywaki jednokomorowe najczęściej wybierane są przez osoby, które nie posiadają dużej rodziny.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że raczej nie sprawdzają się one do składowania dużej ilości naczyń. Rozmiar jest dla jednych osób plusem, a dla drugich minusem. Nie każdy będzie zadowolony z niewielkich wymiarów komory. Jeśli umieścimy w niej brudne naczynia, to nie zrobimy już niczego więcej. Zlewy jednokomorowe występują zarówno z ociekaczem, jak i bez. Wybór zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb. Wersja z ociekaczem będzie zajmować większą powierzchnię blatu, ale jednocześnie gwarantuje wygodę użytkowania. Mokre naczynia możemy swobodnie odłożyć na ociekacz, aż do całkowitego wyschnięcia.

Zalety i wady zlewu dwukomorowego

zalety i wady

Granitowe zlewozmywaki dwukomorowe gwarantują wysoki komfort użytkowania. Są one znakomitą opcją do średnich i dużych kuchni. Ich minusem jest fakt, że zajmują sporą ilość miejsca. Nie będzie więc to dobre rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. Jest to najprawdopodobniej jedyna wada tego modelu. Zlew dwukomorowy daje nam pełną swobodę użytkowania. Będzie trafnym wyborem dla tych, którzy dużo gotują, a jednocześnie nie posiadają zmywarki. Po model dwukomorowy sięgają również osoby posiadające dużą rodzinę. W jednej komorze możemy składować brudne naczynia, natomiast druga posłuży nam do innych prac domowych. Mycie naczyń również będzie o wiele prostsze. Zlewy dwukomorowe są na tyle duże, że zmniejsza się ryzyko zabrudzenia lub zachlapania blatu. O wiele prościej jest wiec utrzymać kuchnię w czystości i porządku.

Duże zlewozmywaki dwukomorowe są chętnie wybierane właśnie ze względu na wysoką uniwersalność. Pamiętajmy, że jest to inwestycja na długie lata. Nawet jeśli obecnie nie planujemy powiększenia rodziny, to być może większy zlew będzie nam niezbędny w przyszłości.

Jak podjąć właściwą decyzję?

Zlewozmywaki jednokomorowe są mniejsze, a więc również tańsze od modeli dwukomorowych. Warto jednak pamiętać, że nie jest to zakup na jeden sezon. Podczas wyboru nie powinniśmy kierować się wyłącznie niską ceną. Przeanalizujemy wszystkie wyżej wymienione wady i zalety. Wybór powinien być dokładnie przemyślany, gdyż lepiej zainwestować pieniądze raz, a dobrze. Głównym czynnikiem determinującym do zakupu jest oczywiście rozmiar kuchni. Jeśli jest ona mała, to duży zlew raczej nie będzie dobrym pomysłem. W przypadku, gdy dysponujemy większą ilością wolnej przestrzeni możemy pozwolić sobie na duży zlew dwukomorowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *