Ceny zlewozmywaków granitowych w Polsce – ile zapłacić, aby nie przepłacić?

ceny zlewozmywaków granitowych

Zlewy granitowe stają się coraz bardziej popularne. Swoją sławę zawdzięczają przede wszystkim wyjątkowej estetyce, która wprowadza poczucie prestiżu, elegancji i wysokiej klasy. Są one  gustowne i idealnie wkomponowują się w wystrój nowoczesnej kuchni. Jeżeli będą odpowiednio pielęgnowane na długo zachowają swój oryginalny urok, połysk i estetykę. Jak jednak kształtują się ceny zlewozmywaków granitowych? Jaki przedział kosztów takiej inwestycji sprawi, że nie przepłacimy, a poświęcimy kwotę adekwatną do jakości? Sprawdzamy ceny zlewozmywaków granitowych! 

Zalety zlewozmywaków granitowych

Zanim sprawdzimy ile kosztują zlewy granitowe, warto dowiedzieć się czym się one charakteryzują i jakie zalety płyną z ich zastosowania w naszej kuchni. To pozwoli nam zrozumieć za co płacimy.

Zlewozmywaki są przede wszystkim:

  • gustowne,
  • modne
  • i wprowadzają poczucie prestiżu wynikające z wyjątkowej estetyki.

Dużą ich zaletą jest uniwersalność. Estetycznie odnajdą się niemal w każdym rodzaju kuchni, bez względu na fakt, w jakim stylu została ona wykonana. Granitowe zlewozmywaki po prostu zawsze dobrze wyglądają i będą sprawiać wrażenie luksusu.

Mogą one występować w rozmaitej kolorystyce, co właśnie w głównej mierze wpływa na ich powszechne użycie i łatwość w dopasowaniu się do otoczenia. Estetyka to nie jedyny atut zlewozmywaków granitowych. Kolejną ich olbrzymią zaletą jest trwałość. Specjaliści zgodnie twierdzą, że należą one do najbardziej trwałych produktów, jakie są dostępne na rynku. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Energiczne wrzucenie sztućców do zlewu (co często zdarza się wszystkim) z wysokości, na pewno nie przyczyni się do zniszczenia ich struktury, nie wywoła pęknięć, ani uszczerbków.

Co składa się na koszty związane z zakupem zlewu z granitowego materiału?

Granitowe zlewozmywaki cechują się szeregiem zalet, którymi przyciągają swoich sympatyków. Niestety, niektóre plusy czasami wprowadzają i minusy. Otóż wyjątkowa trwałość i wytrzymałość granitowych zlewozmywaków czasami wiąże się z ich masywnością. Są one dosyć ciężkie, co czasami wymaga zamontowania dodatkowych wsporników czy umocnień w szafkach, które umożliwią utrzymanie ciężaru granitu. To dodatkowy czynnik, który zwiększa koszty inwestycji w te ekskluzywne produkty. Oczywiście, koszt samego zlewozmywaka też bywa różny w zależności od jego rodzaju.

W tym aspekcie głównym elementem, który wpływa na wysokość ceny, jaką będziemy musieli zapłacić za sam zlew, jest ilość komór. Znaczenie ma także fakt, czy zlew jest kupowany jako samodzielny produkt, czy też od razu w zestawie z baterią. Te drugie rozwiązania są znacznie tańsze i pozwalają na poczynienie oszczędności. Na wysokość ceny wpływa także kształt i rodzaj zastosowanego zdobnictwa. Oczywiście rozmiar zlewu również wpływa na jego cenę. Im większy produkt, tym wyższa kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić.

Ceny zlewozmywaków granitowych

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie dotyczące cen zlewozmywaków granitowych nie jest możliwa do udzielenia. Oprócz elementów wpływających na kwotę produktu, które zostały wymienione powyżej, cena zależy także od producenta, jego renomy i stopnia popularności.

Ceny zlewozmywaków granitowych można podać jedynie w przybliżeniu, rysując mniej więcej pewien zakres:

  • Chcąc zakupić produkty jednokomorowe, cena będzie najniższa – minimum wynosi już ok. sto pięćdziesiąt złotych. Najbardziej estetyczne i najlepszej jakości zlewy granitowe jednokomorowe mogą sięgnąć wartości nawet ok. czterystu złotych. Oczywiście, znajdziemy także produkty znacznie droższe. Jednak przekroczenie bariery czterystu złotych za zlew z jedną komorą należy zacząć uważać już za przepłacenie.
  • W przypadku zlewów dwukomorowych, ceny minimalne zaczynają kształtować się od około dwustu pięćdziesięciu złotych, a mogą osiągnąć wartość bliską nawet sześciuset złotych. Ceny tych samych produktów mogą oczywiście być także różne w zależności od sklepu czy sprzedawcy. Można jednak powiedzieć, że średnia cena zlewozmywaka granitowego z dwoma komorami wynosi ok. czterystu złotych.

Jedna opinia o: Ceny zlewozmywaków granitowych w Polsce – ile zapłacić, aby nie przepłacić?

  1. Ja za swój zlewozmywak (dwie komory) zapłaciłem ok. 420 zł. Warto kupować przede wszystkim w sieci, bo co do zasady tak będzie taniej, a wybór o niebo lepszy niż na przykład w lokalnym sklepie. Nie wspominając już o transporcie, a później dostawie ciężkiego zlewu prosto do drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *